Матч Бразилія-Голландія. Трагедія господарів ЧС-2014

Останній раз в іграх за 3 місце на чемпіонатах світу забивали менше двох голів ще в далекому 1974 році. У тому «бронзовому матчі» як раз-таки грали бразильці, і вони поступилися з рахунком 0:1 команді Польщі. Після цього вже протягом 30 років у втішних фіналах забивається досить багато голів.

Міркувати про це з точки зору вболівальника досить легко, а от футболістам налаштовуватися на матч за третє місце не так просто. У кожного позаду поразки у півфіналах, та ще й які поразки. Голландці були дуже близькі до фіналу і поступилася аргентинцям тільки в серії пенальті, а бразильці і зовсім були розчавлені німцями (1:7) на очах у мільйонів своїх уболівальників збірної Німеччиною.

З точки зору настрою цей матч важливіший був для бразильців, яким потрібні були не стільки бронзові медалі, скільки сам факт перемоги перед рідною публікою. Бажано, щоб успіх цей був, як можна більш впевненим.

Голландці здавалися менш мотивованими на цю зустріч. Однак у «помаранчевих» теж була своя локальна задача - нікому не програти на нинішньому чемпіонаті світу, оскільки поразка в серії пенальті для них не поразкою. Та й грати у своє задоволення, не сильно замислюючись про результат, завжди приємно.

Як зазвичай у таких матчах шанс вийти на поле і проявити себе отримують ті, хто не так часто з'являвся на полі по ходу чемпіонату. Сколарі цим скористався повною мірою, випустивши з перших хвилин Максвелла, Жо, Вілліана, Раміреса. Вийшов на поле після дискваліфікації Тьяго Сілва, але як покаже гра, багато пропускати Бразилія може і при своєму капітанові.

Великий мисливець до експериментів зі складом Луї Ван Гал на цей раз не став нічого вигадувати. У «помаранчевих» з'явилися на полі найсильніші, тільки Снейдер залишився на лавці запасних, та й то внаслідок травми, отриманої на розминці, всі інші лідери вийшли в стартовому складі. В тому числі і Робін Ван Персі і Ар'єн Робен. Ця парочка і організувала гол у ворота бразильців вже на другій хвилині. Арьєн включив своє прискорення і втік від Тьяго Сілва, бразильський захисник порушив правила і алжирський рефері вказав на «точку». Ван Персі з пенальті не промахнувся. 1:0. Повтори показали, що Сілва фолив на Роббені ще до штрафної, а голландець спритно застрибнув за лінію вже у польоті. Однак рефері був непохитний.

Не без помилки арбітра був забитий і другий гол. Гравець, який виконував подачу з флангу, при передачі перебував у офсайді, але тепер вже боковий арбітр цього не побачив. Правда це ніяк не виправдовує Давида Луїса, який своєю кучерявой головою скинув м'яч у центр штрафного, замість того, щоб відправити його на кутовий. 11-метрову зону чатував Дейлі Блінд. Захисник встиг прийняти м'яч, обробити, перекласти його на іншу ногу і пробити під поперечину, і за весь цей час йому ніхто не заважав 2:0.

Голландці виявилися менш кровожерними, ніж німці, і зменшили оберти. Після перерви ініціативою більше володіли господарі. На 70 хвилині злощасний алжирський суддя зобов'язаний був призначати пенальті у ворота збірної Голландії. Дейлі Блінд так зустрів Оскара, що пошкодив ногу і був замінений, але суддя знову момент не побачив. На 90 хвилині крапку в грі поставив Вейналдум, який опинився один перед воротами після флангового прострілу у виконанні Янмата - 3:0.

Бразильці безславно програють у матчі за 3 місце і шокують рідну публіку, яка, напевно, не бажає більше бачити цих футболістів і буде сподіватися на те, що бразильський футбол кращий в світі.

Голландці в свою чергу знову були близькі до титулу, але поступилися. По обличчях футболістів було видно, що третім місце вони явно не задоволені. Майбутньому тренеру «помаранчевих» Гусу Хіддінку дістається дуже хороша команда, і цьому фартовому наставнику цілком по плечу взяти трофей для своєї країни.